В начале марта 2015 года в Кишиневе состоялась международная...
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
У період збройного конфлікту в Україні діти, які зазнали впливу терористичних актів та воєнних дій або пережили особисту втрату, а також діти військових, учасників АТО та працівників служб спасіння стають особливо вразливими.
Чи зможе дитина подолати травму, а чи залишиться з нею на все життя – залежить від багатьох обставин. Допомогти їй відчути себе у безпеці, коли світ здається занадто небезпечним, мають дорослі. Батьки і вчителі повинні розуміти, як правильно реагувати на емоційні реакції та стани дітей, серйозність яких варіюється відповідно до особистих обставин. Відновити відчуття їх безпеки, організовуючи обговорення проблем для відокремлення реальних страхів від уявних, моделюючи спокійну і контрольовану поведінку дітей можуть учителі й вихователі.
Найперший і найважливіший регіон для початку такої роботи – територія, що знаходиться в безпосередній близькості від зони конфлікту. Саме тут найбільша кількість переселенців і їх дітей.
Протягом останніх місяців Міжнародна програма розвитку дитини в Україні (InternationalChildDevelopmentProgrammeinUkraine, ICDP) постійно поширює поле своєї діяльності.
Метою програми є зміцнення інституту батьківства та підвищення рівня компетентності й обізнаності щодо організації взаємодії в діаді «дорослий – дитина» в позитивному ключі, запобігання тих відносин і умов, які можуть призвести до бездоглядності та жорстокого поводження з дітьми. Програма ICDP тісно пов’язана з роботою по пропаганді прав дитини з акцентом на розвиток співпереживання і співчуття до інших, активізуючи тим самим процеси миротворчості у суспільстві.
Зараз ведеться активна робота щодо навчання програмі фахівців – психологів, соціальних педагогів, соціальних працівників, вихователів, учителів Донецького регіону (з видачею міжнародного диплома фасилітатора). При активному сприянні Донецького обласного навчально-методичного центру практичної психології системи освіти, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вже були проведені заняття по першому модулю навчальної програми ICDP у м. Дружківці. Учасники познайомилися з теоретичними основами програми і отримали практичні основи застосування восьми принципів взаємодії з дітьми. Попереду – два місяці практичного застосування принципів і потім – наступний модуль (на початку липня), на якому будуть розглянуті принципи проведення батьківських груп. Найближчим часом (до кінця весни) пройдуть заняття у м.м. Красному Лимані, Костянтинівці, Артемівську, Дзержинську, Красноармійську, Димитрові.
Заняття проводяться Ганною Трухан (президентом ICDP Ukraine) і Сергієм Красіним (президентом "Асоціації дитячих і сімейних психологів України"), які мають великий досвід застосування програми ICDP в роботі з переселенцями. З липня минулого року вони використовували її в роботі на найбільшому пункті прийому вимушених переселенців в Україні – залізничній станції "Харків". Ганна з жовтня минулого року працювала в міжнародному благодійному фонді "Карітас України". Її досвід буде корисним для всіх соціальних працівників, які працюють з переселенцями. Сергій з вересня по грудень минулого року працював у міжнародній незалежній медичній гуманітарній організації "Лікарі без кордонів" (MSF).
© ОО "Ассоциация детских и семейных психологов Украины"
Получайте свежие новости из наших групп в социальных сетях.